Ideja
Rīgas brīvostas 815.gadu jubilejai par godu tika izveidota unikāla koncertizrāde, apbalvošanas ceremonija un vakara svinīgais pasākums.
Viena koncertuzveduma ietvaros tika atklāti ne tikai spilgtākie periodi ostas pastāvēšanas vēsturē, cilvēku attiecībās, ģērbšanās stilā un Rīgas pilsētas kultūras identitāte, bet arī multikulturālā vide, kurā satiekas dažādu stilu, paaudžu un tradīciju pārstāvji.
Lai spilgti varētu atainot ostas bagātīgo vēsturi un spilgtākos notikumus, koncertuzvedumam par godu tika radīta unikāla scenogrāfija. Ar attēlu palīdzību, kuri tika projicēti nevis uz tukšu skatuvi vai nolaižamiem ekrāniem, bet gan skatuves scenogrāfiju, tika atspoguļota ostas vēsture un spilgtākie notikumi, tādā veidā panākot skatuves dinamiku, mainību, kā arī noskaņas dažādību, atkarībā no gadsimta vai notikuma.
Scenogrāfija tika veidota, atspoguļojot ostās ietverto simbolisko nozīmi un spēku. Tā veidota pēc diorāmas principa. Skatuves kompozīcija tika izvēlēta centriska, lai uzsvērtu galveno notikuma avotu – cilvēku. Atrodoties šīs struktūras centrā, pie orķestra kājām plūda neliels avots, (dzīvais ūdens, kurš tika uzpludināts uz Dailes teātra skatuves), kas simbolizē jūru/okeānu sākumu un uzdrošināšanos.
Lai paspilgtinātu pasākuma nozīmību, kā arī radītu paliekošu dāvanu apmeklētājiem, paralēli pasākumam tika izdots unikāls mūzikas albūms “Satikšanās ostā”, latviešu un angļu valodā, kurā tika apvienotas pasaules skaistākās kompozīcijas radītas 815.gadu laikā.